פאוקר II

פרסמת אלבום זיכרונות בפייסבוק ותייגת אותי ביותר מחצי מהתמונות. ראיתי על הקיר שלך שסיימת תואר בפסיכולוגיה. בירכתי אותך. הזמנת אותי לבירה אצלך באותו יום, והמילים "משפחת כהן" היו רשומות על הדלת. נזכרתי בפעם שנשבעת לטייל בעולם עם פולקסווגן T2, להתעורר לנוף אחר בכל בוקר, לחיות את החיים על פי טימותי לירי – להידלק, להתעורר, ולנשור. היית מספר לי כמה אתה רוצה להיפטר מהאגו, והיום ניראה שאיבדת את זה. אשתך אומרת שביקשתם חופש מהעבודה בכל יום חמישי החודש כדי לא לפספס את פתיחת הסניף החדש של איקאה. מוקף בין קירות לבנים וספות מונוכרומטיות, אתה מספר לה על 'שטויות שעשינו'. מה לעזאזל אתה עושה?

אמרת לי פעם שהעולם המערבי כל כך מסודר ומלאכותי כי בנינו תדמיות מזויפות בניסיון לעשות סדר מהכאוס. "אנחנו בוחרים בקפידה את הבגדים ללבוש, והמקומות להצטלם בהם. אנחנו מפחדים להיות טבעיים – מפחדים להיות אנחנו – אז אנחנו מפרידים את עצמנו מהטבע ונאחזים בכל דבר שיגרום לנו להרגיש גדולים מזה: לאומיות, דת, שירותים, שקיות פלסטיק ממותגות, מכוני כושר, חמישים סוגים של שמפו, אין-ספור קווים ישרים ואידיאל יופי בודד בראשם. הערכתם של אנשים שמעולם לא פגשנו – או במילים אחרות – מוניטין. סטטוס. כבוד."

האם אתה עדיין מאמין בזה או שזה היה רק שיט פואטי שהקובנסיס גרם לך להגיד?

כשהיינו ילדים היימן קוראים לך שמשון. כשגוזמן דפק מכות ליוני בכדורגל לקחת שבע שקיות טרופית ושפכת לו בתיק בית הספר. לא פחדת. אמרת לנו שפחד הוא רק אינסטיקט קדום שלא הספיק להתעדכן עם הזמנים, ולפעמים הוא, כמו אינסטינקטים רבים אחרים, מסיט אותנו כנגד מה שנכון באמת. היית הראשון לדעת לשרוק עם האצבעות, הראשון לרכב בלי גלגלי עזר, הראשון לקנות אופנוע. ממרפסת הבית שלך עדיין אפשר לראות את אותם נתיבים שהיינו אוזלים מדלק עליהם, עם קסדות חצי ומלברו מאחורי האוזן, דוהרים כמו רוצחים במנוסה לצד רעש המנוע שמתחזק עם כל לחיצה ממושכת על הגז. והראש היה רץ מהר יותר. והלב דופק חזק יותר.

חיינו תחת האשליה שאנחנו מתקדמים לאנשהו, שהדבר שכולם מחפשים נמצא היכן שהוא בתחנה הבא, בג'וב הבא, באיזו זוגיות שתימשך לנצח. היו הרבה דברים שכמעט עשינו. כמעט. שבועיים לפני השחרור אמרת לי שהמילה הזאת גדולה מדי בשבילך, זוכר? "אני מרגיש אותה בכל מקום. כמעט קצין, כמעט בתאילנד, כמעט מבוגר, כמעט הכי טוב. כמעט," לחשת עם ידך על מצרעת האופנוע. "אבל לא בדיוק. לא עדיין, בכל מקרה."